مطالب

راهنمای خرید بهترین مکمل وی

مکمل وی چیست ؟

مکمل پروتئین وی مخلوطی از پروتئین های جدا شده از آب پنیر است که قسمت مایع شیر است که در طی تولید پنیر جدا می شود.شیر در واقع حاوی دو نوع پروتئین اصلی است: کازئین (80%) و آب پنیر (20%).

آب پنیر در قسمت آبکی شیر یافت می شود. هنگامی که پنیر تولید می شود، قسمت های چرب شیر منعقد می شود و آب پنیر به عنوان یک محصول جانبی از آن جدا می شود.اگر تا به حال ظرف ماست را باز کرده اید تا مایعی را ببینید که روی آن شناور است – این همان آب پنیر است. پنیرسازان قبل از اینکه ارزش تجاری آن را کشف کنند آن را دور می انداختند.

آب پنیر پس از جدا شدن در طی تولید پنیر، مراحل مختلف فرآوری را طی می کند تا به چیزی تبدیل شود که عموماً به عنوان پروتئین آب پنیر شناخته می شود – پودری که به شیک ها، جایگزین های غذا و میله های پروتئینی اضافه می شود.پروتئین آب پنیر به خودی خود طعم خوبی ندارد، به همین دلیل است که معمولاً طعم دهنده است. پودرهای با طعم شکلات، وانیل و توت فرنگی محبوب هستند.

خواندن لیست مواد تشکیل دهنده بسیار مهم است، زیرا برخی از محصولات ممکن است دارای افزودنی های ناسالم مانند شکر تصفیه شده باشند.مصرف پروتئین آب پنیر روشی مناسب برای افزودن پروتئین به میزان مصرف روزانه شماست.

این می تواند برای بدنسازان و علاقه مندان به باشگاه و همچنین افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند یا به سادگی پروتئین در رژیم غذایی خود ندارند، مهم باشد.بیشتر پروتئین های آب پنیر طعم دار نیز نسبتاً خوشمزه هستند و می توان از آنها برای افزودن طعمی باورنکردنی به دستور العمل های سالم مانند اسموتی ها استفاده کرد.آب پنیر به طور کلی به خوبی تحمل می شود، اگرچه افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز باید مراقب باشند و حتی برخی از افراد ممکن است به آن حساسیت داشته باشند.

 

به طور خلاصه میتوان گفت : پروتئین آب پنیر مخلوطی از پروتئین های موجود در آب پنیر است که محصول جانبی تولید پنیر است. معمولاً به صورت پودر طعم‌دار فروخته می‌شود که به شیک‌ها، جایگزین‌های غذا و میله‌های پروتئینی اضافه می‌شود.

 

انواع مکمل وی : (کنسانتره ، ایزوله ، هیدرولیزات)

چندین نوع محبوب پروتئین آب پنیر وجود دارد.تفاوت اصلی آنها در نحوه پردازش آنهاست.

مکمل وی کنسانتره (Concentrate)

حدود 70 تا 80 درصد پروتئین. حاوی مقداری لاکتوز (قند شیر) و چربی است و بهترین طعم را دارد.

مکمل وی ایزوله (Isolate)

90% پروتئین یا بالاتر. حاوی لاکتوز و چربی کمتری است و فاقد بسیاری از مواد مغذی مفید موجود در کنسانتره پروتئین آب پنیر است.

مکمل وی هیدرولیز شده (Hydrolysate)

این نوع آب پنیر هیدرولیز شده نیز از قبل هضم شده است تا سریعتر جذب شود. باعث افزایش 28 تا 43 درصدی سطح انسولین نسبت به ایزوله می شود (منبع معتبر 11).

به نظر می رسد کنسانتره پروتئین آب پنیر به طور کلی بهترین گزینه باشد. گزینه های زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند.این ارزان ترین است و بیشتر مواد مغذی مفید موجود در آب پنیر را حفظ می کند. بسیاری از مردم نیز طعم را ترجیح می دهند که احتمالاً به دلیل لاکتوز و چربی است.

اگر در تحمل کنسانتره مشکل دارید، یا می‌خواهید روی پروتئین تأکید کنید و کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها را کم نگه دارید، پروتئین وی ایزوله – یا حتی هیدرولیزات – ممکن است گزینه بهتری باشد.به خاطر داشته باشید که حتی اگر کنسانتره محبوب ترین شکل است، بیشتر مطالعات پروتئین وی ایزوله را بررسی کرده اند.

 

اثرات مکمل وی بر توده و قدرت عضلانی

شناخته شده ترین مکمل ، استفاده از مکمل وی به منظور افزایش توده عضلانی و قدرت است.پروتئین آب پنیر در بین ورزشکاران، بدنسازان، مدل های تناسب اندام و همچنین افرادی که به دنبال بهبود عملکرد خود در باشگاه هستند، محبوب است.راه هایی که پروتئین آب پنیر باعث افزایش قدرت عضلانی می شود عبارتند از:

  • بلوک های سازنده

پروتئین و اسیدهای آمینه را فراهم می کند که به عنوان بلوک های ساختمانی برای افزایش رشد عضلانی عمل می کنند.

  • هورمون ها

ترشح هورمون های آنابولیک را افزایش می دهد که می توانند رشد ماهیچه ها را تحریک کنند، مانند انسولین.

  • لوسین

سرشار از آمینو اسید لوسین است که سنتز پروتئین عضلانی را در سطح مولکولی و ژنتیکی تحریک می کند.
جذب سریع: پروتئین آب پنیر در مقایسه با سایر انواع پروتئین بسیار سریع جذب و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

راهنمای خرید بهترین مکمل وی

خرید پودر پروتئین می تواند مشکل باشد. اگر تصمیم گرفته اید پروتئین وی را به عنوان پروتئین خود انتخاب کنید، ممکن است پس از رسیدن به فروشگاه، گزینه های مختلفی را پیدا کنید ، برند جی ان سی آمریکا یکی از محبوبترین سازنده مکمل های وی است ،  با پودر پروتئین 100% Whey Protein Series GNC AMP برای چالش تناسب اندام بعدی خود آماده شوید.

این آب پنیر 100٪ خالص دارای یک ترکیب پروتئین فوق فیلتر شده با ایزوله پروتئین آب پنیر سریع هضم، کنسانتره پروتئین آب پنیر و هیدرولیز پروتئین آب پنیر است تا عملکرد تمرینی شما را افزایش دهد. این آب پنیر به راحتی در بدن شما جذب می شود تا متابولیسم افزایش یابد. پودر پروتئین آب پنیر GNC با 5.5 گرم BCAA برای کمک به ساخت توده عضلانی بدون چربی و تقویت استقامت فرموله شده است. علاوه بر این، حاوی گلوتامین، اسید گلوتامیک و سایر اسیدهای آمینه غنی برای تسریع ریکاوری عضلات است و شما را برای یک تجربه تمرینی پر انرژی آماده می کند. برای اطمینان از هضم راحت، این پودر پروتئین با آنزیم های گوارشی ویژه پروتئاز و لاکتاز فرموله شده و گلوتن آن صفر است. علاوه بر این، فرمول فاقد قند اضافه برای پروتئین آب پنیر سالم است. پودر پروتئین GNC برای مردان دارای تاییدیه آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) و تایید انتخاب آگاهانه است.

 

انواع مکمل وی پروتئین جی ان سی

 

24 گرم پروتئین ایزوله و میکرونایز با کمترین میزان چربی و سدیم، بالاترین کیفیت پروتئین برای عضله سازی و ریکاوری بعد از تمرینات سخت، پروتئینی فوق العاده با خالص سازی 10 مرحله ای، هیدرولیز پروتئین وی جی ان سی برای جذب سریعتر اسید های آمینه

GNC Pro Performance 100% Whey Protein

با استفاده از ترکیبی از کنسانتره پروتئین آب پنیر و ایزوله پروتئین آب پنیر ساخته شده است.

 

حاوی ایزوله پروتئین آب پنیر خالص با میکرو فیلتر شده است. تکنیک های میکروفیلتراسیون امکان تولید پروتئین بسیار بالا (بیش از 90 درصد)، چربی، لاکتوز و کلسترول بسیار کم را فراهم می کند.

با آب پنیر ایزوله و آب پنیر هیدرولیز با قدرت بیشتر BCAA و لوسین، یک اسید آمینه. پروتئین با عملکرد ثابت شده بالینی

فراتر از ایزو پپتید خام: تعادل پروتئین و پپتیدها در یک فرمول آنابولیک بی سابقه.

 

 

مزایای کلیدی مکمل جی ان سی

پروتئین آب پنیر فوق فیلتر شده

GNC AMP Gold Series 100% Whey Protein Advanced یک ترکیب فوق فیلتر شده از پروتئین وی ایزوله، کنسانتره و هیدرولیز را ارائه می دهد که جذب آسان و متابولیسم را بهبود می بخشد.

افزایش عضلات بدون چربی

با 24 گرم پروتئین و 5.5 گرم BCAA در هر وعده، این فرمول باعث افزایش عضلات بدون چربی، افزایش استقامت و کاهش خستگی برای عملکرد بهتر تمرین می شود.

ریکاوری سریع عضلات

این پودر پروتئین پیشرفته GNC با 4 گرم گلوتامین، اسید گلوتامیک و سایر اسیدهای آمینه، ریکاوری عضلات را برای تجربه تمرینی کارآمدتر تسریع می کند.

هضم آسان

فرموله شده با آنزیم های گوارشی پروتئاز و لاکتاز، این پودر پروتئین بدون گلوتن برای معده ملایم است و به هضم نرم و جذب مواد مغذی اجازه می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید